Technology

Chelsea z Londynu osiągnęła kwalifikację do meczu finałowego zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Po emocjonującym meczu piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa pokonali Tottenham Londyn wynikiem 1 do 0!

15.01.2022, 16:59 0 komentarzy
Chelsea z Londynu osiągnęła kwalifikację do meczu finałowego zmagań Pucharu Ligi Angielskiej! Po emocjonującym meczu piłkarze prowadzeni przez Tuchela Tomasa pokonali Tottenham Londyn wynikiem 1 do 0!

W środę sympatycy piłkarscy z Anglii byli skoncentrowani na pojedynku, który rozegrany został pomiędzy londyńskim Tottenhamem, a Chelsea Londyn. Triumfator starcia półfinałowego miał awansować do finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka środowego starcia była naprawdę wysoka. Podczas pierwszego starcia tych dwóch klubów Chelsea Londyn, która wygrała rezultatem 2 do 0 na własnym terenie okazała się znacząco bardziej zdeterminowana. Jednak każdy zdawał sobie sprawę z tego, iż w drugim pojedynku brakować nie będzie niezwykłych chwil. Nic bardziej mylnego od samego początku do końca futbolowi wielbiciele mieli szansę oglądać niesamowite starcie. Prowadzeni przez Conte Antonio piłkarze bez wątpienia liczyli na dobry rezultat, ale drużyna Chelsea z Londynu bardzo szybko ruszyła do ataku. Piłkarze Thomasa Tuchela osiągnęli prowadzenie już w osiemnastej minucie, kiedy to po niesamowitym dośrodkowaniu Mounta futbolówkę do siatki wpakował Reudiger.

Był to bez cienia wątpliwości niezwykły start meczu dla Chelsea FC, która zdecydowanie zbliżyć się zdołała tym sposobem do finałowego meczu Pucharu Angielskiej Ligi. Piłkarze Tottenhamu Hotspur od teraz musieli odrobić już 3 gole, żeby choćby doprowadzić do dodatkowych 30 minut. To było wyjątkowo skomplikowane zadanie. Sympatycy piłkarscy którzy zjawili się na stadionie w Londynie mogli mieć również wiele pobudek do irytacji z powodu VAR. Sędziujący to spotkanie sędzia aż dwukrotnie wskazywał na jedenastkę dla zespołu gospodarzy, lecz dwa razy także musiał te zarządzenie anulować po sprawdzeniu sytuacji przy pomocy VAR. Gracze Tottenhamu Londyn mimo wszystko dalej starali się o pomyślny wynik i dali radę nawet strzelić bramkę. Przy akcji bramkowej jednak kolejny raz musiał interweniować VAR i arbiter prowadzący ten mecz ogłosił, że kapitan angielskiej kadry w momencie dogrania był na pozycji spalonej. Chelsea FC na sam koniec wygrała ten mecz wynikiem jeden do zera i zagra w wielkim finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej oponentem będzie Arsenal FC albo Liverpool.

Zostaw komentarz