Technology

Czym charakteryzuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

20.11.2020, 15:54 0 komentarzy
Czym charakteryzuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

16 listopada, od przeszło 25 lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji wyszczególniony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Ta data, ma co roku głosić, że z brakiem tolerancji dzień w dzień spotyka się naprawdę sporo osób. Jest to pewnego rodzaju wnioskowanie do ważnych instytucji publicznych, naukowców i rządów, by zajęli się rozwiązaniem tego występującego problemu. Organizacji UNESCO bardzo zależy przede wszystkim na tym, żeby wykluczyć brak akceptacji przez edukację, czy także organizowanie licznych paneli dyskusyjnych, które mają na celu upowszechnianie tolerancji oraz zachęcanie do braku przemocy wobec osób dyskryminowanych.

Częściej zjawiska terroru, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i różnego rodzaju nietolerancji, były powodem stworzenia tejże inicjatywy. Z bardzo częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez osoby z bliskiego otoczenia, spotykają się właśnie te grupy, co zaobserwowano na przestrzeni kilku lat. Przejawy braku aceptacji bywają potężnie uciążliwe dla osób prześladowanych, dlatego też obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają komunikować o różnych aktach awantur, a także pomóc w znalezieniu głębszych motywów uformowania się braku akceptacji. Aby obeznać się w tym, czym właściwie jest poszanowanie nie swoich praw i cudzej własności oraz czym jest uznanie oraz postrzeganie różnic indywidualnych, przydatne są tego rodzaju akcje, które bezwzględnie okazują się pomocne w tym zakresie. Ma także kształcić, uczyć uznania różnorodności względem kultur, rozumienia innych ludzi, ale też założeniem tego rodzaju działań jest umiejętność słuchania drugiego człowieka.

Jak celebrowano w naszym kraju Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast ogłosili ogólny manifest, w którym przekazują potężne oparcie dla ofiar fizycznej oraz werbalnej agresji wynikającej z homofobii oraz rasizmu. Prezydenci miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Lublin oraz Katowice poparli swoim podpisem ten apel. Prezydent stolicy, p. Trzaskowski zasygnalizował, że solidarność dnia 16 listopada będzie manifestowana przez zawieszanie kolorowych banerów, a także oświetlania wielu budynków. W barwach tęczy został oświetlony wyjątkowo most Śląsko-Dąbrowski oraz Pałac Kultury i Nauki.

Zostaw komentarz