Technology

Górnik Zabrze pokonuje graczy drużyny Legii rezultatem 1:0! Kontynuacja bardzo słabej dyspozycji Legii w polskich rozgrywkach!

24.11.2021, 11:59 0 komentarzy

Nie da się ukryć, że w trwających aktualnie rozgrywkach Ekstraklasy Legia z Warszawy prezentuje się naprawdę słabo. Dobrze wziąć to pod uwagę, iż gracze Legii Warszawa to aktualni mistrzowie ligi polskiej, a w chwili obecnej zajmują pozycję w spadkowej strefie. Kiepską serię Legii Warszawa miało ostatecznie przerwać, lecz i w tym przypadku zabrakło zgrania do tego, aby wywalczyć pełną pulę punktów. Zawodnicy Górnika Zabrze od początku spotkania wyglądali na dobrze przygotowanych i podczas pierwszej części warszawska Legia nie umiała przeciwstawić się im. Gracze Górnika Zabrze po pierwszej połowie spotkania prowadzili rezultatem 2:0 i wszystko na to wskazywało, iż będzie to siódma z rzędu klęska mistrza polskich rozgrywek. Lecz zawodnicy warszawskiej Legii w początkowych minutach drugiej odsłony tego spotkania ruszyli do ataku i dali radę doprowadzić do remisu. Wówczas fani piłkarscy zebrani na trybunach mogli liczyć na fantastyczne emocje pod koniec starcia.

I de facto ostatnie chwile tego starcia były niesamowicie fascynujące. Głównie było to następstwem dyspozycji zawodników gospodarzy, którzy w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli to starcie. Na sam koniec bramkę dającą triumf zdobył Kubica, który potrafił wykorzystać bardzo dobre podanie w wykonaniu Erika Janzy. Warto także wziąć pod uwagę, że swoją pierwszą bramkę po transferze do ligi polskiej zdobył zdobywca mistrzostwa świata z 2014 roku, czyli Podolski. był to bardzo wyjątkowy moment dla tego zawodnika i nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast Legia Warszawa przegrała 7 mecz z rzędu i obecnie znajduje się na miejscu 17. w ligowej klasyfikacji. Jest to naprawdę słaby wynik, jak na aktualnego mistrza polskich rozgrywek i trzeba mieć to na uwadze. Jeśli piłkarze Legii Warszawa chcieliby w dalszym ciągu rozgrywać mecze w polskiej lidze to powinni powrócić do optymalnej formy. W przeciwnym przypadku mistrz ligi polskiej zaskakująco zdegradowany zostanie do pierwszej ligi.