Technology

Od zeszłego czwartku w całym kraju trwają manifestacje kobiet dotyczące zmiany prawa w kwestii aborcji

29.10.2020, 09:03 0 komentarzy
Od zeszłego czwartku w całym kraju trwają manifestacje kobiet dotyczące zmiany prawa w kwestii aborcji

W osiemdziesięciu miejscowościach w kraju i w 20 poza granicami Polski, protestować ruszyły dorosłe kobiety, jak i również Panowie na równi z młodzieżą, żeby oddać niezadowolenie w odniesieniu do ogłoszenia Konstytucyjnego Trybunału pod względem prawa do usunięcia ciąży. W czwartek rano 22 października, Trybunał zdecydował, że prawo do usunięcia ciąży w sytuacji uszkodzenia embrionu okazało się niezgadzające się z polską Konstytucją. Od tamtego momentu codziennie trwają protesty, które mają okazać niezadowolenie w poruszonej kwestii. Demonstrantom asystują slogany: "To jest wojna" albo "Piekło Kobiet". Skandowane są też teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", albo "***** ***", natomiast pod gwiazdkami jest ukryte slogan, w szorstki sposób proponujący oddania stanowisk przez rządzącą partię. Młodsi, jak również starsi obywatele wyszli na ulice, żeby wyrazić swoje zjednoczenie z manifestującymi, którym ograniczono prawa do wyboru dzięki rządowemu wyrokowi. Dziesiątki tysięcy tysięcy wzburzonych osób w wielu polskich miastach oraz setki poza krajem pragnie zasygnalizować, iż ów przepis nie powinien występować w prawie i wyrazić sprzeciw dla zapatrywań obecnie rządzącej partii.

Mnóstwo demonstrantów podjęło decyzję wyjścia na ulice

Od samego początku na protest przybyło mnóstwo osób, najczęściej rozzłoszczonych kobiet. W największych miastach, manifestujących były setki, jeśli nie tysiące, ponadto i w mniejszych miastach społeczność okazywała opór, stawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz kierując się na tzw. "spacery". W czasie manifestacji wygłaszanych jest sporo haseł, odśpiewywane są pieśni, natomiast na afiszach można było odczytać różnorodne napisy, takie jak "Moje ciało, mój wybór" lub No women, no kraj. Jednak generalnym symbolem, który występuje nieprzerwanie, jest uznawana błyskawica w kolorze czerwonym. Wiele gwiazd i internetowych osobistości albo decyduje się na dołączenie do manifestacji, pojawiając się na ulicach miast, bądź też rozpowszechnia posty w mediach społecznościowych, pokazując swoje wsparcie dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego jak również partia rządząca, którzy nawołują do zrezygnowania z demonstracji twierdzą, iż Strajk Kobiet to atak, który ma zniszczyć Polskę.

Na obszarze całego kraju aż 400 tysięcy ludzi uwidoczniło się na wielu ulicach miast w aż ponad czterystu manifestacjach, z kolei największą liczbę osób strajkujących można było zobaczyć w Warszawie. Demonstracje na szeroką skalę ogarnęły dodatkowo Kraków, Szczecin, Poznań jak i wiele miast wojewódzkich. Świat obiegły także informacje o tym, że demonstracje mają miejsce w Niemczech, Londynie, we Włoszech, Norwegii oraz Australii. Różnego rodzaju manifestacje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć zwykle każdego dnia w licznych miastach Polski. W piątek 30 października ma mieć miejsce najbardziej liczna do tej pory manifestacja.

Zostaw komentarz