Technology

Polska drużyna narodowa już zna oponenta w walce o awans do światowych mistrzostw w Katarze! Polscy reprezentanci mierzyć się będą z reprezentacją narodową Rosji w półfinale baraży!

30.11.2021, 14:12 0 komentarzy
Polska drużyna narodowa już zna oponenta w walce o awans do światowych mistrzostw w Katarze! Polscy reprezentanci mierzyć się będą z reprezentacją narodową Rosji w półfinale baraży!

ostatnia prosta kwalifikacyjnych zmagań do światowego czempionatu w wykonaniu kadry polskiej była niespodziewanie kiepska i ciężko temu zaprzeczyć. Piłkarze polscy w końcowym rozrachunku zagwarantowali sobie występ w rywalizacji barażowej, lecz ze zbyt dużą zuchwałością podeszli do pojedynku z węgierskim zespołem narodowym. Porażki nie udało się uniknąć i przez to nie byliśmy uprzywilejowani w losowaniu barażowych pojedynków. Jednak mieliśmy dużo szczęścia i wylosowaliśmy stosunkowo nie trudną barażową ścieżkę. Oponentem numer jeden reprezentantów Polski ma być kadra Rosji, która na ostatnich światowych mistrzostwach dotarła do ćwierćfinału. Był to bez wątpienia genialny rezultat dla graczy trenera Czerczesowa, jednak po mundialu ich gra nie układała się zbyt dobrze. Chociażby dlatego możemy rozmyślać, iż zdołamy ugrać kwalifikację do meczu finałowego turnieju barażowego o miejsce na światowych mistrzostwach w Katarze.

Na szkoleniowca piłkarskiej polskiej reprezentacji Sousę na moment przed rozlosowaniem pojedynków barażowych runęła duża fala krytyki za jedenastkę, którą zdecydował się puścić w meczu z zespołem narodowym Węgier. Duże grono ekspertów rozmawiało o tym, by zasięgnąć po całkowicie świeżego trenera przed najbardziej istotnymi starciami. W rozrachunku końcowym swój stołek trener z Portugalii zachował i należy podkreślić, iż miał w trakcie losowania naprawdę dużo szczęścia. Takim sposobem byliśmy w stanie uniknąć naprawdę nieprzyjemnej batalii z włoskim narodowym zespołem, a więc obecnie urzędującymi mistrzami Europy. Jeżeli będziemy w stanie zwyciężyć drużynę Rosji to w ostatnim starciu rywalizować będziemy na Stadionie Narodowym z triumfatorem spotkania pomiędzy szwedzkim narodowym zespołem, a kadrą Czech. Starcie ze Szwecją byłoby perfekcyjną szansą do zrewanżowania się za porażkę rezultatem 2:3 na mistrzostwach Europy i to nie podlega żadnej wątpliwości. Trzeba pod uwagę brać to, że starcie z drużyną narodową Rosji nie będzie dla polskich graczy łatwe. Polska narodowa kadra musi się wspiąć na wyżyny swoich futbolowych zdolności jeżeli myślimy o awansowaniu na katarskie mistrzostwa świata.

Zostaw komentarz