Wielkimi krokami nadchodzi premierowy dzień nowego PlayStation

22.09.2020, 08:08 0 komentarzy
Wielkimi krokami nadchodzi premierowy dzień nowego PlayStation

Jeszcze w zeszłym roku zadeklarowano, iż w niedalekiej przyszłości Sony ukaże światu swoje nowe dzieło, mianowicie PlayStation 5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu propagowana okazuje się ostatnia konsola i nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią mogło zmniejszać się. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli najnowszej generacji, przez co klienci czekają niecierpliwie.

Nowe rozwiązania technologii w konsoli PS5

Japońska firma Sony kilka razy udowadniała, iż jest nowatorem na rynku oraz może zadziwić swoich fanów. Konsola PS4 postawiła bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurencji - wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, jakiej do tej pory nie miała inna firma. Graficzne efekty, niesamowicie czułe kontrolery, gry najnowszej generacji - konsumenci rzecz jasna ucieszyli się na te wspomniane atrakcje oraz dzięki temu teraz PlayStation 4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Aczkolwiek nie obyło się bez kłopotów na początku premiery - Sony próbowało przeskoczyć wszelakie technologie (co finalnie im wyszło), lecz wypuszczenie i wcześniejsze pokazy konsoli zrodziły mieszane uczucia. Graczom, którzy byli przyzwyczajeni do starszej konsoli PS3, nie w 100 procentach pasowały chociażby kontrolery, gdyż w pierwszej chwili wyglądały na niezwykle niewygodne przy grze. Ostatecznie DualShocki przybrały zasadniczo podmienioną formę, jednak kłopotem został premierowy model konsoli PlayStation4. PS4 miała problemy z przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie także samodzielnie się resetować.

Oczywiście po uwagach klientów oraz aktualizacjach wprowadzanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko marka Sony podąża w niezłą stronę, a zaprezentowana konsola ma łatkę legendy. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które sporo graczy wspomina naprawdę ciepło.

PlayStation5 - jak wypadnie na tle konkurencji?

Najprawdopodobniej niejeden gracz oraz fan nowinek technologicznych z niecierpliwością oczekuje ukazania się najświeższej konsoli. Sony zapowiedziało, iż gry znane z PS4 zadziałają na najnowszej konsoli (jednak nie podziała w drugą stronę, co wielu osobom się nie spodobało). Mamy na chwilę obecną pierwsze teorie o problemach z pre orderami - ponoć japońska firma nie nadąża z taśmą produkcyjną, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko obłudne pomówienia. W Internecie wyskakują się kolejne wiadomości również o tym, iż PlayStation5 może mieć teoretycznie kłopot z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku nie jest pewne, jak jest naprawdę. Wszystko pewne będzie podczas premiery, mianowicie 19 listopada tego roku.

Tagi:

Zostaw komentarz