Technology

Wyjątkowo trudne spotkanie piłkarskiej polskiej reprezentacji w eliminacyjnych zmaganiach do mundialu! Nasi piłkarze przybliżyli się do występu w zmaganiach barażowych po tym jak ograli narodową reprezentację Albanii!

15.10.2021, 14:48 0 komentarzy
Wyjątkowo trudne spotkanie piłkarskiej polskiej reprezentacji w eliminacyjnych zmaganiach do mundialu! Nasi piłkarze przybliżyli się do występu w zmaganiach barażowych po tym jak ograli narodową reprezentację Albanii!

Zakwalifikowanie się na mundial dla fanów piłki nożnej z całego świata jest bez wątpienia niesamowicie kluczowe. Aktualnie trwające zmagania eliminacyjne musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później ze względu na sytuację z COVID-19 z minionego roku. Zmagania w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze kadra Polska rozpoczęła ze świeżym szkoleniowcem Sousą, którego zadaniem jest ustawić kadrę do rywalizacji o promocję na rozgrywane w roku 2022 mistrzostwa świata w Katarze. Dla polskiej drużyny początek rywalizacji w eliminacjach nie był wyjątkowo dobry, jednakże najbardziej kluczowe jest to, iż byliśmy w stanie wywalczyć kilka istotnych oczek. Rywalem piłkarskiej reprezentacji Polski podczas wtorkowego wieczoru była albańska reprezentacja narodowa, która przed rozpoczęciem tego pojedynku była o jedną lokatę wyżej w tabeli grupy kwalifikacyjnej. W praktyce oznaczało, że jeśli polscy zawodnicy nadal chcieli rozmyślać o kwalifikacji na czempionat światowy to muszą wygrać.

Rozsądnie zrozumieć to, że start tego starcia był niezwykle wyrównane i naprawdę ciężko było sprecyzować faworyta do zgarnięcia trzech punktów. Pierwsza odsłona starcia skończyła się rezultatem 0:0, co bez wątpienia było znacznie bardziej korzystną okolicznością dla drużyny narodowej Albanii. W drugiej odsłonie gra zawodników naszego zespołu wyglądała znacznie lepiej i byliśmy o wiele bliżej ustrzelenia bramki. Ostatecznie to nasza reprezentacja była w stanie strzelić trafienie i wysunąć się na prowadzenie w trakcie tego starcia. Karol Świderski wykończył widowiskowe dogranie Klicha po tym jak zameldował się na murawie w drugiej połowie. Szkoleniowiec Sousa Paulo znowu udowodnił, iż potrafi wprowadzać zawodników z ławki podczas trwania meczu. Ze względu na nieodpowiednie zachowania sympatyków z Albanii spotkanie musiało zostać na kilka minut wstrzymane. Po wznowieniu tego meczu jednak nic się nie zmieniło i to piłkarze polscy mogli cieszyć się z powodu pełnej puli punktowej. w kontekście rywalizacji o promocję do katarskich mistrzostw świata rezultat 1 do 0 na terenie Albanii to świetna nowina. Na ten moment kadra narodowa Polski jest na lokacie numer dwa i kwestia dostania się do baraży jest uzależniona wyłącznie od naszych piłkarzy.

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane