Technology

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

20.03.2021, 15:49 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7 marca o 20:00 odbył się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się bardzo głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu różnorodnych mediów. Był to pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co ciekawe, na podstawie opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w królewskiej rodzinie są chętniej po stronie Elżbiety II i reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Mimo to nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest niezrównanie odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Media brytyjskie informują, że jeśli tylko Harry i Meghan zapragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili definitywnie swoją możliwość. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła również problem tego, że książe nie zaobserwował wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, oraz temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 profesjonalistów interpretujących w publikatorach kwestie rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Eksperci, w tym przeszły prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując przy tym Oprah brak obiektywizmu a z kolei Markle używanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan pokazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten oglądało średnio bez mała milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja była wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Mając na względzie emocjonujące szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bez wątpliwości trzeba stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne często analizowany.

Zostaw komentarz