Technology

Zawodnicy Borussii z Dortmundu byli bezradni i w rozrachunku końcowym ponieśli porażkę wynikiem 0 do 4! Wielki triumf mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Ligi Mistrzów!

27.10.2021, 10:37 0 komentarzy
Zawodnicy Borussii z Dortmundu byli bezradni i w rozrachunku końcowym ponieśli porażkę wynikiem 0 do 4! Wielki triumf mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Ligi Mistrzów!

Świetną batalię mieli okazję oglądać piłkarscy fani zgromadzeni na obiekcie w Amsterdamie. Na swoim obiekcie Ajax podejmował we wtorkowy wieczór Borussię Dortmund, czyli niezwykle silną drużynę z ligi niemieckiej. Ajax z Amsterdamu świetnie zaczął zmagania w obecnie trwającej edycji Ligi Mistrzów i na samym początku rozsądnie powiedzieć o tym. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed wtorkowym pojedynkiem mieli na koncie dwa zwycięstwa i w starciu z BVB ich celem kolejny raz był komplet punktów. W tym przypadku jednak miało nie być aż tak prosto, gdyż gracze Borussii Dortmund też mieli chęć na zwycięstwo w tym pojedynku. Rozsądnie jednak wspomnieć o tym, iż w tym meczu bardzo trudno było wyznaczyć faworyta do zwycięstwa. Obie ekipy miały wyrównane szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w trakcie 90. minut. Bez żadnych wątpliwości tak miernego meczu ze strony Borussii z Dortmundu i równolegle tak niesamowitego występu graczy mistrza holenderskiej ligi mało kto oczekiwał.

Rzeczywistość okazała się jednak niezwykle brutalna dla kibiców niemieckiej ekipy. O wiele korzystniej od swoich przeciwników od początku starcia prezentowali się piłkarze Ajaxu z Amsterdamu. Będący w genialnej dyspozycji w aktualnym sezonie Erling Haaland był podczas tego meczu w pełni wyłączony i nie umiał odszukać drogi do bramki oponenta. Ajax z Amsterdamu natomiast okazał się naprawdę efektywny, czego doskonałym poświadczeniem jest finalny wynik starcia. Wynikiem 4 do 0 triumfowali Zawodnicy zespołu mistrza Holandii i tym samym umocnili się na miejscu lidera w grupie. Ten triumf bez żadnych wątpliwości ich zbliża do promocji do zmagań w fazie pucharowej, która odbywać się będzie wiosną. Zawodnicy niemieckiej Borussii mają 2 tygodnie na przygotowanie strategii do spotkania numer dwa, które odbędzie się na ich obiekcie. To będzie bez wątpienia szansa na to, żeby choć trochę zrehabilitować za kiepski rezultat na wyjeździe. Dyspozycją przedstawianą przez piłkarzy szkoleniowca Erika Ten Haga są zafascynowani futbolowi kibice z Europy i zaczynają wierzyć w powtórkę rezultatu z edycji 2018/2019, kiedy to Ajax z Amsterdamu awansował aż do półfinału Ligi Mistrzów zwyciężając po drodze wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz